ZENCEFİL ve BAL, SOĞUK ALGINLIĞININ DOĞAL İLACI..!

 • Şahadan Usta
  Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  ZENCEFİL ve BAL, SOĞUK ALGINLIĞININ DOĞAL İLACI..!

  ZENCEFİL ve BAL, SOĞUK ALGINLIĞININ DOĞAL İLACI..!

  Kışın soğuk günlerinde sıkça yakalandığımız soğuk algınlığı, nezle, grip gibi rahatsızlıkları en iyi tedavi eden doğal ürünlerden biri zencefildir.

  Binlerce yıldır Çin, Hindistan ve diğer Asya ülkelerinde, birçok hastalığın tedavisinde kullanılan bu baharat, aynı zamanda soframızda güzel bir lezzet kaynağıdır.

  Zencefili hangi hastalıklarda, nasıl kullanabiliriz?

  Soğuk algınlığı, grip gibi hastalıklarda bir çay kaşığı toz zencefil bir tatlı kaşığı bal ile karıştırıp macun yapılarak yenildiği zaman insanın içini ısıtarak bronşlarını açar ve temizler. Balgamı söktürür, öksürüğü keser. Zencefil aynı zamanda doğal aspirindir; kanı sulandırır, damarları açar, pıhtılaşmayı önler. İyi bir zihin açıcıdır, hafızayı güçlendirir. Zencefil yeni projeler üretmek isteyen insanların ilacıdır, beyni canlandırır. İlaçların mide ve bağırsaklara yaptığı yan etkiyi yok eder. İyi bir bulantı ilacıdır. Ameliyatlardan sonraki anesteziden kaynaklanan bulantılar, deniz ve araba tutmasındaki bulantılarda etkilidir.

  Zencefilin doğum sonrasında annenin emzirme döneminde, anne sütünü artırıcı ve bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi vardır. Sindirim sistemini düzenler, hızlandırır, enerji verir. Zencefil, İngilterede besin takviyesi olarak kabul edilmiştir. Kışın salepin üzerine tarçın yerine zencefil serperek içilmesi yorgunluğu alır, sinir sistemini düzeltir. Taze zencefil kökünden yapılan turşu sofralara güzel bir çeşni olmanın yanında sindirime faydalı bir takviye olur.

  Zencefil, asırlar boyu iyi bir besin ve ilaç olarak güvenle kullanılmıştır. İnsanlar üzerinde yapılan deneylerde zencefilin hiçbir yan etkisine rastlanmamıştır. Zencefil aynı zamanda çok güçlü doğal bir romatizma ilacıdır. Bal ve toz zencefil karışımından hazırlanan macun, günde üç tatlı kaşığı yenildiğinde bel ve bacak ağrılarını, romatizmayı tedavi eder. Çinliler yüz yıllardır romatizmayı zencefil ile tedavi etmektedir. Faydalarını saymakla bitiremeyeceğimiz zencefil hakkında Alman bir uzman şöyle der: Bir kızım olsaydı adını mutlaka zencefil koyardım.

  Gülten Şenşafak / Uzman Estetisyen

  Malzemeler
  ZENCEFİL ve BAL, SOĞUK ALGINLIĞININ DOĞAL İLACI..! için gerekli olan malzeme listesi
  Yapılışı
  ZENCEFİL ve BAL, SOĞUK ALGINLIĞININ DOĞAL İLACI..! nasıl yapılır buyrun anlatalım.
  • Etiketler:


  ZENCEFİL ve BAL, SOĞUK ALGINLIĞININ DOĞAL İLACI..! Resimli Anlatımı var mı ?
  ZENCEFİL ve BAL, SOĞUK ALGINLIĞININ DOĞAL İLACI..! Nasıl Yapılır ?
  ZENCEFİL ve BAL, SOĞUK ALGINLIĞININ DOĞAL İLACI..! Deneyen kullanıcılarınızın yorumları nelerdir ?
  ZENCEFİL ve BAL, SOĞUK ALGINLIĞININ DOĞAL İLACI..! Hakkında sorularım var yardımcı olurmusunuz ?
  ZENCEFİL ve BAL, SOĞUK ALGINLIĞININ DOĞAL İLACI..! Püf noktaları nelerdir?
  ZENCEFİL ve BAL, SOĞUK ALGINLIĞININ DOĞAL İLACI..! Denedim çok güzel oldu, bu tarifi sizinle de paylaşmak istiyorum nasıl paylaşabilirim ?
  ZENCEFİL ve BAL, SOĞUK ALGINLIĞININ DOĞAL İLACI..! Yaptım fakat ayarını tutturamadım istediğim gibi olmadı neden ?

  Bu ve bunun gibi tüm sorularınız için sayfamızın üst ve alt kısmında bulunan Facebook ve Instagram sayfalarımız üzerinden de bizimle irtibata geçebilirsiniz. Tecrübeli ekibimiz size en kısa sürede yanıt vermeye çalışacaktır. Yemektarifipaylas.com ailesi olarak siz değerli yemek tarifi ve tatlı tarifi seven takipçilerimizle hızlı bir şekilde büyüyoruz. İlginiz için şimdiden çok teşekkürler afiyet olsun.